• Jasełka w Przedszkolu w Ujeździe Górnym

• 16.12.2022r na Świetlicy wiejskiej w Ujeździe Górnym odbyły się przepiękne Jasełka przygotowane przez wychowawczynie B. Szajdę, A Kaproń oraz E. Kręc, dzieciaczki z grupy Motylki i Biedronki.

• Mikołajki w Przedszkolu w Ujeździe Górnym

• 6 grudnia jak dobrze wiecie Św. Mikołaj chodzi po świecie. Zawitał również do naszych dzieciaczków. Dzieci podziękowały pięknie piosenkami, laurkami oraz słodyczami i wierszykami. Na koniec urządziłyśmy im sesję zdjęciową, zobaczcie sami.

• Andrzejki

• Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest w tym samym terminie — w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja. Dla wielu osób jest to okazja, aby zorganizować zabawę. Tak było też  w przedszkolu. Były wróżby, tańce i poczęstunek. Dzieci bawiły się świetnie.

• Dzień Pluszowego Misia

• W dniu 25.11.2022 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

• Dzień Postaci Bajkowych

• Dziś w naszym przedszkolu odbył się Dzień Postaci Bajkowych. Z tego tytułu dzieci obejrzały przedstawienie pt,, Czerwony Kapturek "w wykonaniu wszystkich Pań, uczestniczyły w Bajkowym balu, brały udział w konkursach a na koniec zjadły pyszne słodkości.

Beata Szajda

• Konkurs „Co to jest niepodległość”

• Miło Mi poinformować, że w dniu dzisiejszym, otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie gminnym „Co to jest niepodległość”.

• 11 Listopada - Święto Niepodległości

• Dziś w Przedszkolu starszaki obchodziły  Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość ta miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Dzieci przeszły w marszu i pod pomnikiem Antoniego Fleszara złożyły wiązankę i zapaliły znicz Niepodległości.

• Witamy jesień

• Dziś w Przedszkolu zawitała „Pani Jesień”. Dzieci z tego tytułu zrobiły piękne stroiki oraz wspólną piękną pracę plastyczną.

Kolorowa ze mnie Pani,

tutaj kosze mam z darami.

Jabłka, gruszki i śliweczki,

to są z sadu cukiereczki.

Tu w koszyku mam ziemniaki,

por, marchewkę i buraki.

Ogród nam je wszystkie dał,

bo podzielić się dziś chciał.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września w naszym przedszkolu odbyły się dwie uroczystości, urodzinki Nadii oraz Dzień Przedszkolaka. Nadusi życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, przedszkolakom z okazji ich święta dużo, dużo zdrówka. Dzieci otrzymały dyplomiki i książeczki. Bawiły się świetnie zjadając pyszne zdrowe jedzonko.

• Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie
      • szkolaudanin@op.pl