• Jesień w świetlicy

• Po słonecznych, pełnych wrażeń wakacjach, we wrześniu, z radością, wróciliśmy do szkoły. Uczniowie opowiadali o letnich przygodach i wyjazdach, przywitali się z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami. 23 wrześnie przywitaliśmy Jesień. W tym roku ta pora roku przybrała piękne złote, czerwone i żółte barwy, uraczyła nas piękna pogodą. Czas na świetlicy dzieliliśmy pomiędzy wspólne gry, rozwiązywani zadań domowych, spacery i zabawy na placu zabaw i przygotowywanie prac plastycznych dotyczących tej pięknej pory roku.

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, obchody zaczęliśmy od złożenia im serdecznych życzeń. Koleżanki ze świetlicy zadbały o to, aby ten dzień był miło wspominany przez kolegów. Dziewczynki przygotowały gry i zabawy, a także słodki poczęstunek i drobne upominki.

Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, podczas zabaw na zewnątrz oraz w domu, korzystania z urządzeń elektrycznych. Poznawaliśmy znaki i przepisy ruchu drogowego. Uczniowie wykonali prace plastyczne przestawiającą bezpieczną drogę do szkoły,  jaką pokonują codziennie, uwzględniając napotykane po drodze znaki drogowe.

Dorota Perec

• Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie