• Fantastyczne wieści!

    • Chcieliśmy poinformować, że nasza szkoła została laureatem konkursu „Klasa z Drewna” organizowanego przez Lasy Państwowe! Nasz wniosek konkursowy został pozytywnie rozpatrzony, co oznacza, że przed nami niesamowita przygoda.

     Dzięki wsparciu w wysokości 127 tys. złotych, teren koło naszej szkoły zamieni się w miejsce, które nie tylko zachwyci oko, ale także stanie się centrum edukacji przyrodniczej. Planujemy stworzyć piękny ogród kwiatowy oraz wybudować wiatę i ścieżkę edukacyjną. To będzie centrum edukacji przyrodniczej, które umożliwi naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i pasji związanych z naturą. Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia prac!

     Marlena Nowek

     Data publikacji: 20.09.2023 r.

    • Dolnośląski Festiwal Nauki

    • Uczniowie klas 6 i 7a w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach „Odlotowej Chemii” na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej, poznawali świat ekscytujących zjawisk i doświadczeń. Zajęcia miały na celu przede wszystkim zmianę nastawienia uczniów do przedmiotów ścisłych. Pokazanie tego, iż nie są one aż tak bardzo skomplikowane, a poznawanie ich może okazać się niezwykłą przygodą pełną zaskakujących niespodzianek. W trakcie warsztatów uczniowie poznawali sylwetki naukowców, którzy przyczynili się do wielu odkryć. Prezentacjom towarzyszyły dokładnie omówione, zdumiewające pokazy, oczarowały swoją niezwykłością. Wyjazd wyjątkowo udany, stanowił także realizację podstaw orientacji zawodowej, a przy okazji nasi uczniowie świetnie się bawili i kolejny raz potwierdzili swoje wzorowe zachowanie i stosowanie się do ustalonego wcześniej regulaminu. Gratulujemy!

     Galeria zdjęć

     Agnieszka Andrzejewska

     Data publikacji: 20.09.2023 r.

    • Darowizna od firmy LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o

    • Z wielką radością informujemy Was o fantastycznej nowinie! Nasza Szkoła otrzymała hojną darowiznę od firmy LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o., aż 50 nowoczesnych biurek o wartości 90 000 zł! 🙌🎉

     To ogromny krok naprzód dla naszej placówki edukacyjnej. Teraz możemy pochwalić się czterema nowoczesnymi salami lekcyjnymi, wyposażonymi w te fantastyczne biurka.  Dla naszych uczniów oznacza to, że wkroczą pozytywnie w nowy rok szkolny, mając do dyspozycji wygodne i inspirujące miejsce do nauki.

     Serdecznie dziękujemy firmie LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. za ich nieocenione wsparcie! Dzięki nim możemy pochwalić się teraz nowoczesnymi, profesjonalnymi salami, które pomogą nam jeszcze bardziej rozwijać potencjał naszych uczniów.

     Nadchodzący rok szkolny 2023/2024 zapowiada się naprawdę obiecująco, a to wszystko dzięki takim wspaniałym partnerom, jak firma LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. Razem tworzymy miejsce, w którym nauka staje się jeszcze bardziej ekscytująca i inspirująca! 💪📚✨

     Dziękujemy jeszcze raz firmie LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego prezentu dla naszej Szkoły! 🙏❤️

     Galeria zdjęć

     Marlena Nowek

     Data publikacji: 18.09.2023 r. 

    • Przemkowski Park Krajobrazowy

    • W ramach akcji „Poznaj swój park krajobrazowy” uczniowie kl. 6 i 7a po raz kolejny pojechali na wycieczkę pod opieką swoich wychowawców. Tym razem spacerowali szlakiem „Przemkowskiego Parku Krajobrazowego”, który zajmuje drugie miejsce pod względem powierzchni wśród parków krajobrazowych Dolnego Śląska. Poznawanie niezwykłej przyrody umożliwiła kładka dydaktyczna na użytku ekologicznym „Przemkowskie Bagno”. Uczniowie mieli możliwość podziwiania kompleksu stawów, rzecznej doliny z ogromną ilością różnorodnych gatunków ptaków. Podkreślić należy również fakt wzorowego zachowania się młodzieży i ogromnego zainteresowania tematyką. Wycieczka dała kolejną możliwość integracji zespołów klasowych.

     Galeria zdjęć

     Agnieszka Andrzejewska

     Data publikacji: 15.09.2023 r.

   • Dzień kropki na lekcji języka polskiego

   • Dnia 15.09.2023 na języku polskim klasa 4a w sposób kreatywny obchodziła Dzień Kropki. Podczas pracy w grupach przy stacjach zadaniowych trzeba było, między innymi: stworzyć postać kropczaka 👀, napisać rozwinięcie opowiadania, którego efekt rozbawił nas wszystkich😂, dopisać tekst piosenki✏ , zaczynającej się od słów "Każdy ma jakiś talent, każdy ma jakąś moc..."😃

    Data publikacji: 15.09.2023 r.

    Ewelina Kuc

    • Dzień kropki już jutro! Zapraszamy do udziału w zabawie!

    • Jutro jest ten wyjątkowy dzień, kiedy przypominamy sobie, jak ważne jest docenianie naszej własnej unikalności oraz unikalności innych. Każda kropka, jakkolwiek mała, tworzy piękny wzór w naszym życiu i świecie.

     Często dążymy do doskonałości, ale właśnie nasze różnice i drobne niedoskonałości czynią nas wyjątkowymi. Dlatego zachęcamy Was jutro do:

      

     🔵 Wyrażenia swojej kreatywności w dowolny sposób, jaki tylko chcecie!

     🔵 Cieszenia się swoimi mocnymi stronami i pracowania nad swoimi słabszymi stronami.

     🔵 Docenienia różnorodności wokół nas i szanowania innych, tak jak są.

     Pokażmy światu, że każda kropka w naszym życiu ma swoje znaczenie! ✨ Świętujmy razem Dzień Kropki!

      

     Data publikacji: 14.09.2023 r.

  • Data publikacji: 12.09.2023 r.

  • Data publikacji: 06.09.2023 r.

    • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w SP im. Adama Mickiewicza w Udaninie w wyjątkowy sposób!

    • Dziś rano uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, która była pięknym rozpoczęciem nowej przygody edukacyjnej. Następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024.

     Pani Dyrektor Joanna Dumicz serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Wyraziła swoją głęboką wdzięczność wobec wszystkich pracowników szkoły za ich trud i poświęcenie w trakcie wakacji. Pani Dyrektor przekazała również życzenia na nowy rok szkolny uczniom i nauczycielom.

     W trakcie apelu słowa wsparcia dla uczniów i nauczycieli skierował również Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk. Pan Wójt życzył wszystkim ogromnych sukcesów w nowym Roku Szkolnym 2023/2024. 

     Rozpoczynamy ten rok z uśmiechem na twarzy i ogromnym zapałem. Mamy nadzieję, że będzie to czas pełen nauki, przygód i niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i życzymy sobie wzajemnie udanego roku szkolnego! 

     Galeria zdjęć

     Tekst: Marlena Nowek

     Zdjęcia: Emilia Skoneczna

     Data publikacji: 04.09.2023 r.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie
   • 76 8709299
   • ul. Główna 19 55-340 Udanin Poland
 • Nasze media społecznościowe