• Dzień Babci i Dziadka u Pszczółek

• „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

• Dolnośląski Park Innowacji i Nauki

• Przedszkolaki z grupy Żabki odwiedziły Dolnośląski Park Innowacji i Nauki gdzie zapoznały się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz poznały pracę robotów przemysłowych.

• Andrzejki u Pszczółek

• Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Przedszkolaki z grupy Pszczółek również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.

• Andrzejki u Żabek

• Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze.” Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia przedszkolaki z grupy Żabki próbowali się dowiedzieć czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie.

Ewa Plizga

• Konkurs „MÓJ PRZYJACIEL – PLUSZOWY MIŚ” rozstrzygnięty!!!

• W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej placówce odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Mój przyjaciel - Pluszowy Miś” dla wszystkich przedszkolaków. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać misia. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach przyznała następujące miejsca:

3-LATKI

I miejsce: Liwia Bratkowska

II miejsce: Julia Pawłowska

III miejsce: Antonina Kościółek

4-LATKI

I miejsce: Milena Stanisławska, Aniela Łesejko

II miejsce: Alan Mach, Aleksander Sołtys

III miejsce: Adela Kościółek

5-LATKI

I miejsce: Kaja Kulpińska, Wiktor Kwiecień

II miejsce: Zofia Łabędzka, Oliwia Kałużna

III miejsce: Kamil Pawłowski, Daniel Popielarz

6-LATKI

I miejsce: Marcel Stanisławski, Nadia Serwecińska

II miejsce: Alicja Pupka, Lena Woźnicka

III miejsce: Kacper Wrzeszcz, Justyna Czarnecka

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie. Gratulujemy pomysłowości!!!

Dziękujemy Panu Marcinowi Serwecińskiemu za współpracę i świetną zabawę z BIAŁYM MISIEM.

• Dzień Pluszowego Misia u Żabek

• Dzień Pluszowego Misia u Żabek był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 4 listopada w ramach realizacji projektu „BAJKI POMAGAJKI” w grupie „Pszczółek” odbył się Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach i świetnie się bawiły. Były muzyczne bajkowe zgadywanki oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Żabki wzięli udział w Balu Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

• Dzień dyni u Żabek

• 28 października przedszkolaki z grupy Żabki poznaly walory dyni. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz paniami upiekły ciasto dyniowe oraz wykonały dyniolinę. Nie zabrakło licznych zabaw z udziałem dyni.

• Dzień dyni u Pszczółek

• W piątek 28 października w grupie „Pszczółek” królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem z którego można zrobić różne potrawy. Ten dzień przepełniony był zajęciami plastycznymi, kulinarnymi i zabawowymi.

Patrycja Wójciak

• Rach, ciach, ciach, obereczka - już kapusty pełna beczka!

• W rytm tej przyśpiewki w grupie „Pszczółek” odbyło się tradycyjne kiszenie kapusty. Przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi tego popularnego polskiego przysmaku. Następnie „Pszczółki” zabrały się do pracy. Pomagały szatkować kapustę, następnie poszatkowaną kapustę i marchew wrzucały do przygotowanych w tym celu misek. Radziły sobie z tym zadaniem naprawdę świetnie. Słój z kapustą kiszoną został umieszony w kąciku przyrody. Zapewne, za jakiś czas, kiedy już się ukisi, będzie nam bardzo smakować!

• Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie
      • szkolaudanin@op.pl