Grupa „Motylki”

Powitanie wiosny

21. marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Świętowaliśmy ten dzień w pochodzie wiosennym wraz z dziećmi że Szkoły podstawowej w Ujeździe Górnym. Dzieci przyniosły nam List od Pani wiosny i zaprosiły do wspólnego przemarszu przez wieś. Na koniec podziękowaliśmy panom policjantom oraz strażakom za bezpieczną eskortę podczas marszu oraz Paniom nauczycielkom za współpracę między placówkami.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 Marzec Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto uczciły również przedszkolaki, które w hołdzie Żołnierzom Wyklętym złożyły wiązankę kwiatów w barwach biało czerwonych oraz odśpiewały hymn Polski.

I ty możesz zostać Św. Mikołajem - akcja charytatywna

W ramach akcji „I ty możesz zostać Św. Mikołajem” dostarczyłam żywność i środki higieniczne do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Wierzbicach. Jeszcze raz Dziękuję wraz z siostrami zakonnymi z Wierzbic za Waszą otwartość oraz szczere i dobre Serca.

Baśniowe Trole

19.11.2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. ,,Baśniowe Trole'' Wystąpili w nim aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Dzieci po spektaklu otrzymały pamiątkowe książeczki oraz zakładki do książek.

Projekt „Czytanie ma moc”

W ramach projektu „Czytanie ma moc” zaprosiliśmy do przedszkola uczniów ze Szkoły Podstawowej z Ujazdu Górnego. Uczniowie czytali dzieciom bajeczki, zaprosili do wspólnej zabawy, a na koniec wszyscy dostali słodki poczęstunek.

Światowy Dzień Misia

Nasze przedszkole dołączyło do akcji „Światowy dzień misia” aby wspomóc szpitalne oddziały dziecięce . Również podarowaliśmy misiaki, pluszaki. Pluszaki dzięki swej uprzejmości odebrali pracownicy gminy Udanin. Dziękujemy. Życzymy dzieciaczkom dużo zdrowia.

Narodowe Święto Niepodległości

Jutro wielka jest rocznica, 11 listopada, tym co polegli za ojczyznę hołd wdzięczności przedszkolak składa. Nasze dzieciaczki w hołdzie Antoniemu Fleszarowi złożyły przy pamiątkowej tablicy przy szkole podstawowej w Ujeździe górnym wianuszek, z kwiatów biało czerwonych, pięknie wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały pieśni patriotyczne. Dziękuje rodzicom za ubranie dzieci w stroje galowe.

Uroczystość Pasowania na przedszkolaka w Przedszkolu w Ujeździe Górnym

Hospitacja 12.10.2021r.

Celem zajęć było kształtowanie nawyków spożywania zdrowej żywności, pogłębianie wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

Wychowawca - mgr Beata Szajda

Wycieczka autokarowa do kina Helios w Legnicy

4.10.2021 r. wybraliśmy się na naszą pierwszą w tym roku wycieczkę autokarową.

Dzień Chłopaka w Przedszkolu w Ujeździe Górnym