Grupa „Pszczółki”

Światowy Dzień Zwierząt

4 października „Pszczółki” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Z tej właśnie okazji nasze przedszkole odwiedził kotek Dixy. Każdy przedszkolak miał okazję pogłaskać go i poprzytulać. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta to istoty żywe i należy im się właściwa opieka i ochrona. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi.

Pszczółki świętują Dzień Chłopaka

30 września wypada bardzo ważny dzień dla wszystkich chłopców. Jest to ich święto, które obchodzone w przedszkolu ma na celu uczenie dzieci nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu w rówieśnikami, wytworzenie radosnej atmosfery w grupie, okazywanie życzliwości i koleżeństwa.

Światowy Dzień Jabłka w grupie „Pszczółek”

We wtorek 28 września grupa „Pszczółek” świętowała Dzień Jabłka. Głównym celem tych zajęć było propagowanie zdrowego stylu życia z położeniem nacisku na konieczność spożywania jabłek oraz innych owoców i ich przetworów jako źródła naturalnych witamin. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono. Dodatkowo każde dziecko chętnie założyło na głowę opaskę z emblematem jabłka. Świętowanie rozpoczęto od pogadanki na temat różnych odmian jabłek w Polsce oraz ich walorów zdrowotnych i leczniczych. Podczas zajęć przedszkolaki wykonywały prace plastyczne. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo radości i zadowolenia, a zostały one zakończone wspólną degustacją.

Pani Jesień zawitała u „Pszczółek” i pokolorowała sale w piękne jesienne barwy

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Z okazji swojego święta przedszkolaki samodzielnie wykonały zabawki - "gniotki".

Bezpieczna droga do przedszkola

„Pszczółki” poznały zasady ruchu drogowego. Dowiedziały się, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym miejscu – pasach dla pieszych – zebrze. Poznały niektóre znaki drogowe, ich kształty, kolor oraz symbol. Aby utrwalić poznane zasady przedszkolaki wybrały się na spacer, gdzie doskonaliły umiejętność chodzenia po chodniku oraz przechodzenia na drugą stronę.