Grupa „Pszczółki”

Międzynarodowy Dzień Ptaków


1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków. W naszej grupie dzieci, również włączyły się w jego obchody. Z tej okazji grupę odwiedziła świergotka seledynowa. Zajęcia miały na celu zwrócić uwagę dzieci na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom i zachęcić je do ich ochrony i obserwacji.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzień Dinozaura


Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego w piątek 25 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura.Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Zimowe eksperymenty - hodowla kryształków soli


W ramach projektu "Kreatywny przedszkolak to ja" przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyni wykonały doświadczenie pozwalające zrozumieć jak powstaje sól, jak ją otrzymać w warunkach domowych oraz poznały zjawisko krystalizacji. Przedszkolaki badały także właściwości soli w tym jej rozpuszczalność w wodzie.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Bal karnawałowy

Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy. W tym dniu do przedszkola przybyły księżniczki, policjanci, motylki, pszczółki, piraci, czarownice i spajdermeni. Radości i śmiechu nie było końca. Każdy przedszkolak wykonał karnawałowo klauna. Po wspaniałych oraz szalonych tańcach i zabawach na przedszkolaków czekał również słodki poczęstunek.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Walentynki - Dzień Przyjaźni u "Pszczółek"

W Dniu Świętego Walentego,

każdy uczuciem obdarowuje każdego.

Pszczółki ślą 1000 buziaków,

100 wesołych pluszaków,

10 gwiazdek z nieba i wszystkiego,

czego WAM tylko potrzeba.

14 lutego "Pszczółki" świętowały Walentynki - Dzień Przyjaźni. Ubrani w walentynkowym, czerwonym kolorze dzieci zapoznały się z historią tego święta. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, wykonały walentynkową kartkę dla ukochanych rodziców. Wszyscy czuliśmy się potrzebni i kochani. To był naprawdę szczęśliwy i radosny dzień.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Akcja „Dokarmiamy ptaki zimą”


Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają „Pszczółki”. Wraz z nadejściem zimy przedszkolaki rozpoczęły cykl zajęć, podczas których zapoznały się z tematyką dokarmiania ptaków. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne, które pomogły im utrwalić nazwy ptaków. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Świąteczne pierniczki

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. W naszej grupie odbyły się warsztaty z ozdabiania pierników, które zostały wcześniej upieczone przez mamę Danielka. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po skosztowaniu wypieków, część z nich została spakowana i każde dziecko zabrało swoje słodkości do domu.

Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa


20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym radosnym, ale z poważnym przesłaniem dniu, całe przedszkole przystrojono w kolor niebieski, także przedszkolaki i panie ubrane były na niebiesko. To bardzo ważne, ponieważ właśnie niebieski, jest kolorem przewodnim akcji UNICEF #GoBlue. Dzieci poznały treść wiersza M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka”. W tym dniu nie zabrakło również zabaw muzyczno-ruchowych.

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Odwiedziny Mikołaja

W poniedziałek 6 grudnia naszą grupę odwiedził niezwykły gość, na którego dzieci czekały już od kilku dni. Nie mógł być to nikt inny jak tylko ŚWIĘTY MIKOŁAJ🎅. Na tę okazję przedszkolaki ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Przygotowały dla niego krótki występ artystyczny. Po zaśpiewaniu piosenek i wyrecytowaniu wierszy nadszedł czas, na który każde dziecko czekało – rozdanie prezentów! Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


Narodowe Święto Niepodległości


Pielęgnując polskie tradycje grupa "Pszczółki" uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych - dowiedziały się, dlaczego akurat orzeł biały na czerwonym tle jest naszym godłem i jakie kolory ma flaga Polski. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek


5 listopada w ramach realizacji projektu „BAJKI POMAGAJKI” w grupie „Pszczółek” odbył się Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach i świetnie się bawiły. Były muzyczne bajkowe zgadywanki oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

Warsztaty sensoplastyczne


U „Pszczółek” odbyły się profesjonalne warsztaty sensoplastyczne z robienia „slimów”, czyli po prostu glutków. Każde dziecko miało okazję stworzyć własnego, kolorowego slima. Zabawa taką plastyczną substancją stanowi świetne ćwiczenia dla przedszkolaków. Połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi (mocne kolory), zapachowymi, słuchowymi. Zabawy było co nie miara, a świadczą o tym uśmiechy na twarzach dzieci.

Dzień Dyni


W piątek 29 października w naszej grupie od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dynia zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych i zabaw muzyczno-ruchowych.

Światowy Dzień Zwierząt

4 października „Pszczółki” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Z tej właśnie okazji nasze przedszkole odwiedził kotek Dixy. Każdy przedszkolak miał okazję pogłaskać go i poprzytulać. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta to istoty żywe i należy im się właściwa opieka i ochrona. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi.

Pszczółki świętują Dzień Chłopaka

30 września wypada bardzo ważny dzień dla wszystkich chłopców. Jest to ich święto, które obchodzone w przedszkolu ma na celu uczenie dzieci nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu w rówieśnikami, wytworzenie radosnej atmosfery w grupie, okazywanie życzliwości i koleżeństwa.

Światowy Dzień Jabłka w grupie „Pszczółek”

We wtorek 28 września grupa „Pszczółek” świętowała Dzień Jabłka. Głównym celem tych zajęć było propagowanie zdrowego stylu życia z położeniem nacisku na konieczność spożywania jabłek oraz innych owoców i ich przetworów jako źródła naturalnych witamin. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono. Dodatkowo każde dziecko chętnie założyło na głowę opaskę z emblematem jabłka. Świętowanie rozpoczęto od pogadanki na temat różnych odmian jabłek w Polsce oraz ich walorów zdrowotnych i leczniczych. Podczas zajęć przedszkolaki wykonywały prace plastyczne. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo radości i zadowolenia, a zostały one zakończone wspólną degustacją.

Pani Jesień zawitała u „Pszczółek” i pokolorowała sale w piękne jesienne barwy

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Z okazji swojego święta przedszkolaki samodzielnie wykonały zabawki - "gniotki".

Bezpieczna droga do przedszkola

„Pszczółki” poznały zasady ruchu drogowego. Dowiedziały się, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym miejscu – pasach dla pieszych – zebrze. Poznały niektóre znaki drogowe, ich kształty, kolor oraz symbol. Aby utrwalić poznane zasady przedszkolaki wybrały się na spacer, gdzie doskonaliły umiejętność chodzenia po chodniku oraz przechodzenia na drugą stronę.