Grupa „Żabki”

Akcja charytatywna

Dzieci z przedszkola w Udaninie wzięły udział w akcji charytatywnej, w której zbierały kasztany dla chorej dziewczynki Amelki Gmyrek.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcji serdecznie dziękujemy.

Dzień Chłopaka

30września przedszkolaki z grupy "Żabki" obchodziły Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy czuli się naprawdę wyjątkowo, dziewczynki dla nich zatańczyły i zaśpiewały a także upiekły przepyszne gofry. Wszystkie dzieci zasiadły do stołu i samodzielnie dekorowały swoje gofry, którymi później zajadały się ze smakiem. Nie obyło się bez zabawy tanecznej, gier, konkursów i chusty animacyjnej. Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i dyplomy Super Chłopaka. Po tak wspaniałym dniu dziewczynki z niecierpliwością czekają na Dzień Kobiet.

Światowy Dzień Jabłka w grupie „Żabek”

W dniu 28.09.2021 w grupie Żabek obchodziliśmy Dzień Jabłka. Obchody rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, kształtu, smaku. Przedszkolaki dowiedziały się, że jabłuszka są bardzo zdrowe, mają dużo witamin i warto je jeść. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób robi się sok jabłkowy, następnie nastąpiła degustacja soku i jabłek. Po jabłkowym poczęstunku dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych - kolorowych jabłek. Kolorowy Dzień jabłkowy zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.