Grupa „Żabki”

Dzień Ziemi

Był to dzień w kolorach zielonym - ląd i niebieskim - woda. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Poznały kodeks małego ekologa dzięki zabawie z lampką. Brały udział w eksperymencie Wybuchowa kula ziemska oraz pięknie zaprezentowały się w pokazie mody. Za co serdecznie dziękuję rodzicom.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Walentynki

14 lutego przedszkolaki z grupy Żabki obchodziły "Walentynki". Dzieci i wychowawczynie ubrały się tego dnia na czerwono, zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, nie zabrakło również słodkiego upominku.

W dniu świętego Walentego

nic nie może dziać się złego,

nikt nie może się dziś złościć,

bo dziś nadszedł dzień miłości.

Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Dzieci z błyskiem w oku odbierały swoje upominki obiecując, że przez cały rok będą grzeczne. . Przedszkolaki tym dniu wzięły udział w akcji "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem" podzieliły się z dziecimi słodyczami. Ten mikołajkowy dzień upłynął nam w miłej

i serdecznej atmosferze.

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Pielęgnując tradycję, ucząc się patriotyzmu z okazji Dnia Niepodległości przedszkolaki z grupy Żabki w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Polaków. Tego dnia dzieci recytowały wiersz Czesława Janczarskiego "Barwy Ojczyste" oraz dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

🎃Dzień Dyni🎃

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzień był pełen wrażeń i radości.

Akcja charytatywna

Dzieci z przedszkola w Udaninie wzięły udział w akcji charytatywnej, w której zbierały kasztany dla chorej dziewczynki Amelki Gmyrek.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcji serdecznie dziękujemy.

Dzień Chłopaka

30września przedszkolaki z grupy "Żabki" obchodziły Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy czuli się naprawdę wyjątkowo, dziewczynki dla nich zatańczyły i zaśpiewały a także upiekły przepyszne gofry. Wszystkie dzieci zasiadły do stołu i samodzielnie dekorowały swoje gofry, którymi później zajadały się ze smakiem. Nie obyło się bez zabawy tanecznej, gier, konkursów i chusty animacyjnej. Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i dyplomy Super Chłopaka. Po tak wspaniałym dniu dziewczynki z niecierpliwością czekają na Dzień Kobiet.

Światowy Dzień Jabłka w grupie „Żabek”

W dniu 28.09.2021 w grupie Żabek obchodziliśmy Dzień Jabłka. Obchody rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, kształtu, smaku. Przedszkolaki dowiedziały się, że jabłuszka są bardzo zdrowe, mają dużo witamin i warto je jeść. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób robi się sok jabłkowy, następnie nastąpiła degustacja soku i jabłek. Po jabłkowym poczęstunku dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych - kolorowych jabłek. Kolorowy Dzień jabłkowy zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.