Rok Szkolny 2021/2022

„Piknik integracyjny w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak" połączony z Gminnym Dniem Dziecka


Harmonogram Pikniku

10.00 – 10.15 – przywitanie wszystkich gości,

10.15 – 11.00 – teatrzyk,

11.00 – 11.20 – pokaz talentów przygotowany przez dzieci,

11.20 – 12.00 – pokaz samoobrony na wesoło,

12.00 – 15.00 – wystawa i warsztaty „fascynujący świat pszczół”,

12.00 – 15.00 – zajęcia ze zwierzętami w ramach alpakoterapii,

12.00 – 15.00 – dmuchany plac zabaw, pokazy służb ratowniczych,

12.30 – 15.00 – catering (grill),

12.00 – 15.00 - konkursy: wydział bezpieczeństwa, krus, lgd szlakiem granitu, word (tor sprawnościowy dla rowerzystów).

XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny


12 maja w Szkole Podstawowej w Ciechowie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny. Z dumą informujemy, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę uzyskali następujące wyniki:


W kategorii klas IV - Hania Pichowicz II miejsce

W kategorii klas V - Hania Mikła II miejsce

W kategorii klas VI - Adam Morawski II miejsce.


Gratulujemy!


Gratulujemy uzdolnionym matematykom!


W dniu 11 maja 2022 r. nasi uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Przedstawicielami klas byli: Zofia Olkiewicz z kl.1, Grzegorz Chohura z klasy 2 oraz Jakub Gałdyś z klasy 3. W gronie 31 najlepszych matematyków z powiatu zmierzyli się z trudnymi zadaniami, wymagającymi nie tylko sprawności rachunkowej, ale też logicznego myślenia i matematycznej wyobraźni. Wszyscy nasi przedstawiciele osiągnęli wysokie wyniki!

Do finału zakwalifikował się Grzegorz Chohura. Grześ zdobył drugie miejsce w kategorii klas drugich. Gratulujemy!


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty


12 maja nasi uczniowie klasy trzeciej pisali swój pierwszy, ważny test – Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami jakie nabyli w ciągu dotychczasowych trzech lat edukacji wczesnoszkolnej. Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za wyniki
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Miękini


Z radością informujemy, iż tegorocznymi laureatami Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Miękini zostali uczniowie naszej Szkoły. A byli to:

1. Hania Pichowicz i Julia Janiczek - II miejsce

2. Julia Niemiec - II miejsce

3. Mateusz i Łukasz Sztangierscy - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Uczennice klasy 8 Daria Żoch, Alicja Pacel w czołówce najlepszych w Powiatowym Konkursie z języka niemieckiego, który odbył się 28 kwietnia 2022 r. w Środzie Śląskiej. Gratulacje!

Podsumowanie projektu pt. „Myślę i działam ekologicznie"


Nadszedł czas zakończenia naszego projektu pt. "Myślę i działam ekologicznie", a więc także czas podsumowań.

Zaproponowaliśmy naszym uczniom wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, sprawdzającej stan wiedzy i świadomość ekologiczną po prawie sześciomiesięcznej pracy po przystąpieniu do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promującej Ekorozwój.

Porównując wyniki ankiety przeprowadzonej w październiku, zaraz po przystąpieniu do projektu, z wynikami dzisiejszej ankiety ewaluacyjnej, możemy z dumą stwierdzić, iż nasi uczniowie prezentują o wiele wyższy poziom wiedzy i troski o środowisko. Szczególnie jest to widoczne przy zagadnieniach związanych z segregacją odpadów, recyklingiem czy oszczędzaniem wody.

Wierzymy, że nasz wspólny postulat, aby zmieniać nawyki - a nie klimat, stanie się naszą codziennością.

Pamiętamy też, że przed nami wciąż wiele do zrobienia.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiety ewaluacyjnej.

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja w SP w Udaninie

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy Va pod opieką pań polonistek przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym opowiedzieli społeczności szkolnej, co działo się 3 maja w 1791 roku.

Piątoklasiści przypomnieli wszystkim uczniom ważne słowa: Bóg-Honor- Ojczyzna, które w historii Polski stanowiły hasło zagrzewające do walki i rozbudzania Polskości w duchu narodu.

Przypomnieli również o potrzebie wywieszenia biało-czerwonej flagi na każdym naszym domu i dumie jaką czujemy, patrząc na ten symbol. Głos zabrała także pani dyrektor Bożena Basa, która w swojej wypowiedzi podkreśliła wagę tego wydarzenia. W szkole rozdano również ulotki, odnoszące się do tych ważnych momentów w historii naszego państwa.

3 MAJA

WYWIEŚ FLAGĘ!

BĄDŹ Z NIEJ DUMNY.

LeV

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wczorajszego charytatywnego kiermaszu muffinkowego


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Nasz ogródek nabiera na wiosnę kolorów Już niedługo będziemy wysiewać warzywa do naszych skrzynek, aby cieszyć się świeżymi warzywami na wiosenne kanapki

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kolorowe Jeziorka i Zamek Bolków


W dniu 21.04.2022 r. klasy 5b i VI wybrały się na wycieczkę krajoznawczą. W pierwszej kolejności uczniowie odwiedzili Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich, które są jedną z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska. Kolorowe Jeziorka to zespół czterech zbiorników, które powstały na terenie dawnych kopalni pirytu działających od XVIII wieku. W każdym woda ma inny kolor. Rdzawo-czerwony w Jeziorku Purpurowym, szmaragdowy lub lazurowy w Jeziorku Błękitnym i intensywnie zielony w Jeziorku Zielonym.

Po wędrówce szklakiem urokliwego parku krajobrazowego, który kryje jeziorka o zagadkowych barwach nadszedł czas na odpoczynek i ognisko. Pieczone kiełbaski bardzo wszystkim smakowały.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Bolków. Uczniowie dowiedzieli się: dlaczego zamki budowano na wzniesieniu, kto dawniej mieszkał na zamku, wysłuchali krótkiej historii warowni i wielu innych ciekawostek. Po zwiedzeniu i zrobieniu pamiątkowych zdjęć uczniowie wsiedli do autokaru. Trochę zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Co dalej ósma klaso?


21.04.2022 r. w naszej szkole odbyły się spotkania dla uczniów klasy 8 z przedstawicielami Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół w Żarowie oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Środzie Śląskiej. Uczniowie zapoznali się z ofertą tych szkół, zadawali pytania nauczycielom i uczniom, którzy przyjechali, aby promować swoje placówki. Dokonywanie wyborów edukacyjno- zawodowych trwa!


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Karta Rowerowa


Uwaga!!

Informujemy, że rozpoczynamy przeprowadzanie testów na Kartę Rowerową. Z uwagi na to, że jest bardzo liczna grupa zdających prosimy, aby chętni uczniowie zgłaszali się w celu ustalenia terminu, do pani Marleny Nowek, która jest egzaminatorem części teoretycznej.

Termin zaliczania testów mija 25 maja br.

Zapraszamy

XIV Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej

w Udaninie


Zapraszamy do udziału w XIV Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Udaninie!

Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz dyrekcja Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie serdecznie zapraszają do udziału w XIV Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej, którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, międzypokoleniowa integracja rodzin oraz wspólne budowanie tradycji naszej Małej Ojczyzny.

W tym roku będą cztery kategorie występów: 1) przedszkole, 2) uczniowie klas I-III, 3) uczniowie klas IV-VIII oraz 4) rodzinne śpiewanie. Do udziału w ostatniej kategorii zapraszamy muzykujące rodziny z terenu naszej gminy.

Konkurs odbędzie się online, a rozdanie nagród nastąpi podczas Uroczystej Gali w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie. Regulamin festiwalu dostępny jest na profilu społecznościowym Festiwal Piosenki SP Udanin oraz stronie internetowej gminy:

Dzień Ziemi


W najbliższym tygodniu, 22.04. tradycyjnie obchodzić będziemy Dzień Ziemi.

Jednak jeden dzień to dla nas za mało! Zapraszamy więc do świętowania Tygodnia Ziemi.

W programie, m.in. quizy i konkursy wiedzy ekologicznej, lekcje na świeżym powietrzu, akcja sprzątania świata, ubiór w kolorach Ziemi, sadzenie roślin w przyszkolnym ogródku i wiele, wiele innych ciekawych i angażujących działań na rzecz naszej planety!

Listy przyjętych dzieci do przedszkola na Rok Szkolny 2022/2023

Dziękujemy za okazaną pomoc


Przekazujemy głębokie wyrazy wdzięczności za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość Zakładowi Produkcyjnemu Unipap Strzegom za wsparcie rzeczowe, tj. za przekazywanie artykułów papierniczych, które trafiły do uczennic klasy Vb. Dziewczynki pochodzą z Ukrainy i na chwilę obecną posiadają pełną wyprawkę szkolną.


Z wyrazami wdzięczności oraz życzliwości

uczniowie klasy Vb wraz z wychowawcą
Przekazanie darów do lodówki społecznej

Akcja „Kawiarenka charytatywna” zakończona sukcesem


12 kwietnia 2022 r. przewodnicząca SU oraz przedstawiciele Ogniska Misyjnego przekazali produkty spożywcze do lodówki społecznej.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym dzieło pomocy! Liczymy na dalszą współpracę przy organizacji kolejnych akcji.Dziś obchodzimy 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Do naszej szkoły zawitały już wielkanocne zające


Nagroda dla Marysi Nowek z kl Vb


Uprzejmie informujemy, że Marysia Nowek z kl. Vb została wyróżniona w powiatowym konkursie „Najpiękniejsza Pisanka”. Konkurs zorganizowało Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej, wzięło w min udział ponad stu uczestników. Wszyscy wykonywali pisanki wielkanocne w formie przestrzennej. Marysia swoją pracę ozdobiła metodą decoupage, za co zdobyła wyróżnienie.

Do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowały się także pisanki Julii Wójciak i Niny Woźny, one także prezentują się pięknie na wystawie prac konkursowych zorganizowanej w budynku Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kawiarenka charytatywna


Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra oraz życzliwość, dziękujemy!


Samorząd Uczniowski oraz Ognisko Misyjne składają serdeczne podziękowania rodzicom za udział i wsparcie „kawiarenki charytatywnej”, której celem była zbiórka funduszy na zakup artykułów spożywczych do lodówki społecznej.


Dziękujemy uczniom z Samorządu Uczniowskiego i Ogniska Misyjnego, którzy przygotowali KAWIARENKĘ w naszej szkole, a byli to:


Ala Szczur, Zuzanna Szczepanowska, Maja Młynarczyk, Hania Sobczak, Zosia Róg, Filip Kruk, Maja Wójtowicz, Julia Ogórek, Iza Kowalczyk, Kacper Filip, Kacper Wiącek, Julia Polowy, Ola Bielec, Maja Łesejko, Julia Bator, Zuzia Strzelecka, Marlena Baniecka, Tosia Jurek, Natalia Chomąt, Tomasz Pawleniak, Hania Pichowicz, Wiktor Wierzbicki, Wiktoria Pastruszko, Emilia Bańkowska, Karol Kulpiński, Wiktoria Bergman, Marcin Rutkowski, Marek Zastocki, Nina Burdzińska, Weronika Gawlak.


Kwota, jaką udało nam się pozyskać, przerosła nasze oczekiwania i wyniosła 713 zł. Serdecznie dziękujemy za ofiarność.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Wyprawa do kina


Kolejna wyprawa do kina okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie klasy 4 i 5a pod opieką nauczycieli mieli możliwość zobaczenia w kinie w Świdnicy niezwykle wzruszającego filmu pt. „Za duży na bajki”.

Każde dziecko odnalazło w filmie coś szczególnego, co dotyczyło jego samego, jego rodziny, kolegów i wartości, które są w życiu istotne.

Dowiedzieli się, że przyjaźń w życiu każdego człowieka odgrywa ważną rolę, warto ją pielęgnować i wybaczać błędy, które popełniamy. Trzeba dążyć do celu, pokonywać słabości. Film również pokazuje młodemu widzowi, że życie nie składa się z samych przyjemności.

Kolejny raz nauczyciele mogli obserwować swoich wychowanków poza szkołą i sprawić, że zespoły klasowe lepiej się poznały, a dzieci miały możliwość uczyć się samodzielności i dokonywania wyboru.

Polecamy!Carousel imageCarousel imageCarousel image

„Kawiarenka Charytatywna” to inicjatywa mająca na celu sprzedaż wypieków uczniów. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na zakup artykułów spożywczych, które przed Świętami Wielkanocnymi zostaną dostarczone do gminnej lodówki społecznej.

Listy kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na Rok Szkolny 2022/2023

💙W trosce o NAJMŁODSZYCH – zbiórka dla DZIECI z Ukrainy💛

Rekolekcje w naszej szkole

W dniach 28-29 marca w naszej szkole dobyły się rekolekcje.

Prowadził je ks. Jacek Czechowski, proboszcz w Sokołowsku.

Dziękujemy za udział w zbiórce darów dla uchodźców z Ukrainy


Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Pracownicy Szkoły, jesteście wspaniali!

Z całego ❤️ dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną szkolną społecznością. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zgromadziliśmy sporą ilość kosmetyków, środków piorących oraz żywności. Dary zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Udaninie.

Jednocześnie informujemy, że nie poprzestajemy w działaniu i nasza stacjonarna zbiórka trwa nadal. Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 20.Carousel imageCarousel image

„Najpiękniejsza pisanka”

Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie plastycznym

Klasy 1 a i b, 2 i 3 powitały wiosnę w Wieściszowicach. Kolorowe jeziorka jeszcze skute lodem. Marzanny spalone. Górska wędrówka i zamkowe tajemnice w Bolkowie

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Konkurs filmowo-fotograficzny

2021-PLA-KONKURS-FILMOWY-I-FOTOGRAFICZNY-2.pdf

Konkurs Multimedialny


2021-PLB-KONKURS-MULTIMEDIALNY.pdf

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”

24  listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się Konkurs ,,Alfik matematyczny” organizowany przez Firmę Edukacyjną „Łowcy  JERSZ” w ramach Ogólnopolskiego Programu „Łowimy Talenty”. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas IV – VIII, którzy rozwiązywali test złożony z 30 zadań matematycznych. Uczestnicy musieli wykazać się samodzielnością, sprytem, twórczym i logicznym myśleniem. Nasi uczniowie zajęli w nim bardzo wysokie lokaty.

Hanna Pichowicz uczennica klasy czwartej (22 miejsce w województwie) - dyplom uznania za bardzo dobry wynik

Szymon Pszczoła uczeń klasy siódmej (20 miejsce w województwie) - dyplom uznania za bardzo dobry wynik.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych!

Agnieszka Andrzejewska


Matematyka w Parku Trampolin

Uczniowie klasy 4 i 5a pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia do Parku Trampolin. Brali tam udział w zajęciach z matematyki pt. „Matma na trampach”. Uczyli się matematyki i kształcili matematyczne umiejętności w przestrzeni, wykorzystując różne miejsca i urządzenia. Lekcja zorganizowana i przeprowadzona została przez nauczycieli matematyki.

Uczniowie mieli możliwość treningu myślenia matematycznego i przestrzennego. Dzieci ucząc się świetnie się bawiły. Zajęcia pozwoliły także na integrację zespołów, ponieważ musiały pracować w grupie, aby szybko i sprawnie wykonać zadania.

Wyjazd bardzo udany.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Szkolenie na kartę rowerową

W naszej szkole odbyło się pozaprogramowe szkolenie przygotowujące chętnych uczniów do egzaminu na kartę rowerową. Prowadził je Pan Marek Majerowski instruktor jazdy i dyrektor OSK Majer. Dziękujemy!

Violetta LeńskaTurniej koszykówki

Nasi Koszykarze w składzie: Patryk Ilczyński, Szymon Rutkowski, Brajan Komosa, Kacper Wiącek, Tomasz Pawleniak, Dawid Gacoń, Szymon Pszczoła, Alan Dębicki, Szymon Sypko, Oliwier Kopeć, Kamil Szczerba uczestniczyli na początku marca w finałach w koszykówkę strefy wrocławskiej prowadzonych na hali sportowej WKK Sport Center we Wrocławiu. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wiosna, ach to Ty!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty, ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny. Tak też zrobili 21 marca uczniowie naszej szkoły, którzy barwnym korowodem, z kolorowymi kwiatami, wyruszyli ulicami Udanina zabierając ze sobą ekologiczną kukłę Marzanny. Po drodze uczniowie złożyli wizytę w Urzędzie Gminy. Przywitał ich Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk oraz z Pani Skarbnik Gminy Mieczysława Socha. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce Wójta wiosenne życzenia, a w zamian otrzymali słodki upominek.

Serdecznie dziękujemy Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Udaninie za udział w pochodzie wiosennym. Jednocześnie życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Przekazanie darów dla schroniska w Świdnicy

4 marca 2022 r. w naszej szkole zakończyła się zbiórka karmy dla psów i kotów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Organizatorem zbiorki była klasa Vb. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za serce okazane opuszczonym zwierzakom oraz za aktywne włączenie się do akcji.

Michasia Paterska wraz z rodzicami zebrane produkty przekazała wolontariuszom, którzy także bardzo Państwu dziękują za udział w tej szlachetnej zbiórce. Dziękujemy!

Wywiadówka - spotkanie z psychologiem

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na wywiadówkę w formie spotkania z panią psycholog Magdaleną Nowicką-Chwastyk w środę 16 marca 2022 r. o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Udaninie.

Temat spotkania: Problemy emocjonalne dzieci. Przyczyny, wsparcie.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa. Nasze dzieci przeżywają ostatnio wiele trudnych emocji, zmagają się z różnymi trudnościami w związku z epidemią, wojną na Ukrainie, problemami wieku rozwojowego. Warto wiedzieć, jak jako rodzice możemy im pomóc.

Obserwujemy ostatnio nasilenie różnych trudności u naszych uczniów. Zapraszamy Państwa na spotkanie ze specjalistą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej. Szukajmy pomocy! Bycie rodzicem to ogromna sztuka i wyzwanie, a dzisiejsze czasy wymagają większego niż zwykle zaangażowania w sprawy naszych dzieci.

IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Pracownicy ZSP w Udaninie.

Jesteśmy świadkami dramatu, który rozgrywa się na Ukrainie, od jutra uruchamiany zbiórkę darów rzeczowych #NaPomocUkrainie

W drodze po kompetencje w Gminie Udanin - realizacja projektu

Szanowni Rodzice,

Wkrótce rozpocznie się realizacja zajęć w ramach projektu pt. W drodze po kompetencje w Gminie Udanin.

Celem głównym projektu jest niwelowanie negatywnych skutków wywołanych epidemią COVID-19, w tym deficytów spowodowanych długotrwałą nauką zdalną poprzez podniesienie u min. 90% uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz pomocy psychologicznej dla uczniów . Projekt realizowany będzie w terminie od 1.02.2022 r. do 31.01.2023 r.

Realizowane będą zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, rozwijające kompetencje kluczowe uczniów ( j. angielski, j. niemiecki, fizyka , chemia, geografia, biologia, przyroda) , zajęcia specjalistyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (uczniowie z niepełnosprawnością) oraz opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów tego potrzebujących. Jedną z atrakcji są wycieczki do ZOO we Wrocławiu, do Jura Park w Krasiejowie, Prehistoryczne Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Nauki i Ewolucji Człowieka oraz do Ogrodu Botanicznego - Uniwersytetu

Wrocławskiego. Obecnie trwa rekrutacja uczniów na poszczególne formy zajęć. Zajęcia te realizowane będą po zakończeniu zajęć obowiązkowych. Zapraszam Rodziców do współpracy. W przypadku pytań prosimy o kontakt z wychowawcą klasy, który udzieli szczegółowych informacji.Wyjazd do kina

Uczniowie klas 4 i 5a pod opieką nauczycieli 1 marca 2022 r wybrali się do Świdnicy do kina na film pt. „Skarb Mikołajka”.

Główny cel wyjazdu to zintegrowanie zespołów na nowo po minionej nauce zdalnej. Wychowawcy mieli możliwość obserwowania dzieci poza terenem szkoły, kiedy to uczniowie opuścili swoje ławki. Te spostrzeżenia na pewno pomogą w pracy w II semestrze i dadzą możliwość dostrzeżenia różnorodnych potrzeb dziecka. Ponadto uczniowie mogli aktywnie odbierać sztukę filmową, tym bardziej, że postać Mikołajka jest im znana z omawianej lektury szkolnej. Film bardzo pouczający, pokazuje wartość prawdziwej przyjaźni, podkreśla to, co w życiu najważniejsze.Przedstawiamy Państwu „List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli”

List DKO do Dyrektorów i Nauczycieli.pdf

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W dniu 1 marca 2022r. uczniowie klasy 5a pod opieką zespołu humanistycznego przygotowali szereg informacji przybliżających społeczności szkolnej Żołnierzy Wyklętych. W postaci wizualnej zaprezentowano je w formie gazetki, plakatu, hasła na głównym korytarzu. Dzieci przez szkolny radiowęzeł przedstawiły krótki montaż na podany temat, uczczono także minutą ciszy Pamięć Żołnierzy. Każdy uczeń otrzymał ulotkę informacyjną, która została wklejona do zeszytu języka polskiego bądź historii. Przypomniano także o akcji wywieszenia flagi w naszych domach. Pamiętajmy!!!


Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 dostępne są na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”


Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 23.02.2022 w szkole podstawowej w Udaninie nasi druhowie OSP Udanin oraz członek MDP Wiktor Stanisławczyk z klasy Va Szkoły Podstawowej w Udaninie, przeprowadzili szkolenie z kursu pierwszej pomocy przedmedycznej dla chętnych uczniów zdających w tym roku egzamin na kartę rowerową .

Podczas zajęć uczniowie uczyli się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie u której stwierdzono brak funkcji życiowej. Ćwiczyli, w jaki sposób sprawdzić, czy osoba poszkodowana jest przytomna i co robić, jeżeli w pobliżu miejsca wypadku nie ma nikogo. Utrwalili numery telefonów ratunkowych oraz zapoznali się z całą procedurą zgłaszania wypadku i wzywania służb ratunkowych.

Uczyli się rozpoznawania, czy poszkodowany oddycha, jak właściwie ułożyć poszkodowanego w oczekiwaniu na przybycie karetki. Wykorzystując fantom uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Ćwiczyli jak prawidłowo uciskać klatkę piersiową poszkodowanego i ile wdechów powinni wykonać aby pomoc była skuteczna.

Bardzo dziękujemy Panom strażakom: Pawłowi Stanisławczyk, Grzegorzowi Korgólowi, Robertowi Woźnemu i uczniowi kl. V Wiktorowi Stanisławczyk za przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkoły w Udaninie, które odbyło się w ramach przygotowania do egzaminu na Kartę Rowerową.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Podziel się rośliną


Zapraszamy wszystkich Uczniów do wzięcia udziału w akcji pt. "Podziel się rośliną". Stwórzmy razem piękną, pełną zieleni przestrzeń, która będzie wspierać nasze zdrowie.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w akcji, chcących podzielić się roślinami lub sadzonkami, prosimy o przynoszenie ich na lekcje biologii i przyrody.Przedstawiamy Państwu „List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców” i zapraszamy do lektury!

list do rodzicow 20220221.pdf

Uwaga! Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

W środę 23 lutego, w szkole odbędzie się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla chętnych uczniów zdających w tym roku egzamin na Kartę Rowerową. Przeprowadzą je strażacy z OSP Udanin.

Na szkolenie należy się wstawić z kartą zgłoszenia( pobraną z internetowej strony szkoły, zakładka Karta Rowerowa) na której strażacy potwierdzą podpisem przejście szkolenia. Godzina spotkania zostanie podana w najbliższych dniach przez szkolne radio.

Już dziś dziękujemy Panom strażakom za pomoc!

Zapraszamy

Hania Mikła wyróżniona w wojewódzkiej edycji konkursu

„Odpoczywaj na wsi”

Z radością informujemy, że w wojewódzkiej edycji konkursu „Odpoczywaj na wsi” organizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczennica – praca plastyczna Hanny Mikły z KLASY 5 została wyróżniona przez przedstawicieli Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz DODR. Hania namalowała piękne, lawendowe pola.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Podziękowanie za Wielkie Serca naszych uczniów

W tym roku wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole odbyła się akcja „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, podczas której zebraliśmy kilka pudeł słodyczy, którymi obdarowaliśmy dzieci z Jawora.

Brawo dla wszystkich za dobre serca i podzielenie się słodkościami ze swoimi rówieśnikami. Dziękujemy wychowawcom oraz pani Gabrieli Zator z Lusiny, za pomoc i wsparcie podczas organizacji akcji.

Ognisko Misyjne


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Już niebawem w Naszej Szkole odbędzie się wiosenny pokaz talentów.

Tańczysz?

Śpiewasz?

Pięknie malujesz?

Grasz na instrumentach, jeździsz konno, uprawiasz sztuki walki, grasz w piłkę?

Jeśli chcesz się z nami podzielić swoją pasję, zgłoś się i pokaż nam swój talent!

Nagraj krótki film (do 3 min) prezentujący swój talent i wyślij na adres e-mail:

agnieszkamozgala@o2.pl

ewa-fleszar@wp.pl

Serdecznie zapraszamy!

Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2021/ 2022

UCZNIOWIE OSIĄGAJĄCY WYSOKIE WYNIKI W NAUCE2.pdf

☃️Apel o „Bezpieczne ferie zimowe” na lekcjach informatyki☃️

Kilka rad przyjemnego i bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych przygotowanych przez uczniów klas IV - VIII.

🌺Wszystkim Babciom i Dziadkom🌺


Z okazji dzisiejszego święta życzymy zdrowia, oraz wielu lat życia wśród kochającej rodziny.


Dziękujemy za troskę, miłość i wsparcie jakie nam dajecie.


Niech wnuczęta będą dla Was źródłem radości, miłości i powodem do dumy.


Dziękujemy, że jesteście!Myślenie wizualne na lekcji fizyki w klasie VIII

Celem lekcji było powtórzenie wiadomości dotyczących prądu elektrycznego oraz zapoznanie uczniów z myśleniem wizualnym.

Myślenie wizualne jest narzędziem poprawiającym komunikację, pobudzającym kreatywność, ułatwiającym zapamiętywanie. To metoda wspierająca naukę i proces uczenia się, pomagająca skutecznie organizować swoje myśli opierając się na łączeniu w procesie komunikacji słów i obrazów.

Mamy nadzieję, że uczniowie zainspirowali się do stosowania technik myślenia wizualnego w procesie nauki.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ DLA SCHRONISKA

Drodzy Uczniowie,

organizujemy zbiórkę darów dla niechcianych i porzuconych zwierząt i zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie naszej akcji. Liczymy, że los zwierząt nie jest nikomu obojętny.


Wszystkim osobom, które włączą się w akcję, składamy serdeczne podziękowania!


Spotkania z rodzicami


Szanowni Państwo,

wkrótce odbędą się spotkania z wychowawcami klas, na których podsumowane będą wyniki półrocznej nauki w szkole. Spotkania odbędą się w reżimie sanitarnym, wg podanego planu lub uzgodnień z wychowawcą.


Klasa I - hol na parterze 15 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa II - hol na piętrze 15 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa III - sala gimnastyczna 15 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa IV a - hol na parterze 16 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa V A - hol na piętrze 16 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa V B - sala gimnastyczna 16 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa VI - hol na parterze 17 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa VII - hol na piętrze 17 lutego 2022 r., godzina 16.00

Klasa VIII - sala gimnastyczna 17 lutego 2022 r., godzina 16.00


Serdecznie zapraszamy!

Rozdanie nagród za udział w konkursie informatycznym


14 stycznia 2022 r. w naszej szkole miało miejsce rozdanie nagród za udział w konkursie informatycznym. Dyplomy i nagrody trafiły już do laureatów.

Zakończenie akcji charytatywnej


Uczniowie SP im. Adama Mickiewicza po raz trzeci wzięli udział w „Świątecznej zbiórce żywości dla mieszkańców Gminy Udanin” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Celem akcji było dotarcie z pomocą żywnościową do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W ramach akcji każdy mógł przekazać wybrane produkty spożywcze na rzecz potrzebujących. Świąteczna akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Uczniowie chętnie dzielili się produktami spożywczymi. Efektem tych działań były kosze pełne artykułów spożywczych, które SU przekazał pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Udaninie.


Mamy nadzieję, że przekazane dary do lodówki społecznej, w okresie przedświątecznym przyniosły wiele radości potrzebującym. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazaną żywność oraz za zaangażowanie w akcję!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

Samorząd Uczniowski życzy Wesołych Świąt

„Świeć gwiazdeczko, mała świeć” w wykonaniu klas 1

Święta Bożego Narodzenia to czas pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas 1, którzy wspólnie przygotowali przedstawienie jasełkowe. Posłuchajmy jak pięknie śpiewali


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Jasełek przygotowanych przez uczniów klas 1


Wigilia w klasie 5b

W dniu 17 grudnia spotkaliśmy się na Wigilii klasowej. Świąteczna atmosfera to wspaniały czas na przemyślenia. Śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Spotkamy się już w Nowym Roku 2022. Oby przyszły rok był czasem pełnym zdrowia, radości i sukcesów.

Świątecznie i praktycznie na lekcji chemii

16 grudnia na lekcji chemii uczniowie klasy VIII w grupach tworzyli chemiczne bombki. Zadanie pomogło uczniom utrwalić umiejętność zapisywania wzorów sumarycznych soli. Grupa, która ukończyła zadanie jako pierwsza otrzymała świąteczny bonus...🎁🎄😉

Wizyta w Urzędzie Gminy w Udaninie

16 grudnia delegacja SU udała się do Urzędu Gmina Udanin by wspólnie ubrać wspaniałą choinkę w barwach narodowych. Przewodnicząca SU – Emilia Bańkowska złożyła życzenia w imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły Sekretarzowi Gminy Udanin – Panu Andrzejowi Bielskiemu oraz przekazała słodki upominek. Uczniowie za pomoc także zostali nagrodzeni świątecznym prezentem.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i mile spędzony czas!Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel image

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka niemieckiego rozstrzygnięta


Najwyższe wyniki w szkole i w Polsce osiągnęli: 1 miejsce Daria Żoch kl. 8, 2 miejsce Emilia Bańkowska kl. 8, 3 miejsce Julia Niemiec i Daniel Sosnowski kl. 8. Gratulacje!
Warsztaty „Tak smutno, że aż boli”


14 grudnia 2021 roku odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki dot. emocji i radzenia sobie z trudnościami. Pan Marek Lachowicz, trener Centrum Działań Profilaktycznych poprowadził warsztaty „ Tak smutno, że aż boli” w kl.7 oraz „Trening redukcji stresu” w kl.8. Zajęcia dotyczyły bardzo aktualnych zagadnień: zdrowia psychicznego i równowagi, uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Spotkania wpisały się w realizowany w naszej szkole projekt „Rozmowa tworzy bliskość” i zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Udaninie.
Carousel imageCarousel imageCarousel image

🎄Laureaci konkursu plastyczno-językowego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową🎄

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 15.12.2021 r. jury konkursu dokonało oceny prac konkursowych złożonych w ramach konkursu informatycznego na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Celem konkursu było rozwijanie u uczniów umiejętności twórczego wykorzystania grafiki komputerowej, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Prace konkursowe zostały wykonane w edytorze graficznym PAINT. Uczniowie sporządzając grafikę komputerową zostali zobowiązani do samodzielnej pracy. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę zgodność z tematyką, pomysłowość oraz zakres wykorzystania narzędzi programu Paint.

Koordynator konkursu: Marlena Nowek


Ozdoby EKOlogiczne

Myślimy i działamy EKOlogicznie również na zajęciach z plastyki i techniki. Przedstawiamy efekty pracy naszych uczniów tworzących ozdoby świąteczne wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy

Upłynął termin składania prac konkursowych na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

10 grudnia 2021 r. uczniowie klas IV, VII i VIII wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu Ministerstwa

Edukacji Narodowej - Poznaj Kraj

Poznaj swój kraj – projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.pdf

Zwycięstwo Wiktora Stanisławczyka w rejonowym konkursie fotograficznym

Na początku grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie nastąpiło wręczenie nagrody za zajęcie pierwszego I miejsca w regionalnym konkursie pt.: „Wody Okręgu PZW Legnica w obiektywie". Tematem przewodnim było ukazanie na fotografiach piękna łowisk okręgu PZW Legnica, ich najbliższego otoczenia, ryb oraz szeroko pojętego wędkarstwa. Laureatem I miejsca w konkursie został uczeń udanińskiej szkoły Wiktor Stanisławczyk z klasy 5a. Na swoich fotografiach pokazał okoliczne stawy i swoją wędkarską pasję. Jury doceniło zdjęcia i nagrodziło je Super Nagrodą, którą wręczył Wiktorowi członek zarządu PZW Legnica pan Jan Laszczowski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. K. leV


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kolejni utalentowani pasjonaci z naszej szkoły

Ania i Filip Łakomiak od dwóch lat należą do zespołu folklorystycznego KOSTRZANIE. W zespole uczą się regionalnych tańców ludowych💃

oraz przyśpiewek🎤😃

🎄🎅I przyszli do 1 a. Mikołaj i choinka🎅🎄

#Murem za polskim mundurem

Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska oraz przedszkolaki dziękują z całego serca Żołnierzom, którzy bronią naszej Ojczyzny.

I Ty możesz zostać św. Mikołajem

Już niedługo - 1 grudnia - rozpoczynamy akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

Będziemy w szkole zbierać słodycze dla dzieci z domów dziecka.

Rok temu, mimo pandemii, wspólnie ze strażakami OSP Udanin zebraliśmy bardzo dużą ilość słodkości, które zostały dostarczone do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Piszkowicach. Prezentujemy kilka zdjęć z ubiegłego roku.

Świąteczna zbiórka żywności

Świąteczna zbiórka żywności dla mieszkańców Gminy Udanin cieszy się sporym zainteresowaniem. Z każdym dniem przybywa darów dla potrzebujących. Akcja trwa do 17 grudnia❄️☃️

Adam Mickiewicz - poeta romantyczny, patron szkoły

Uczniowie klasy 5a z okazji 166 rocznicy śmierci Adama Mickiewicza, Patrona Szkoły Podstawowej w Udaninie przygotowali audycję radiową dla społeczności szkolnej. W przystępny sposób przybliżyli sylwetkę poety oraz jego twórczość. Recytacje fragmentów znanych utworów dopełniły całości montażu, tym bardziej, iż w tle rozbrzmiewała piękna i wzruszająca muzyka. Wręczyli także swoim kolegom przygotowane wcześniej ulotki informujące o tym właśnie święcie. Dziękujemy uczniom klasy 5a za uczczenie pamięci naszego Patrona.

26 listopada przypada 166. rocznica śmierci Adama Mickiewicza,

patrona naszej szkoły


Adam Mickiewicz (1798-1855) – polski poeta, działacz polityczny, uznawany za wieszcza narodowego. U rodził się 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku w rodzinie adwokata sądowego, wywodzącego się ze szlachty zaściankowej. Jednym z formacyjnych doświadczeń jego młodości było obserwowanie przemarszu armii Napoleona na Moskwę. Najpierw widział triumfalny pochód, który niósł nadzieję na koniec niewoli, później patrzył na niedobitki pokonane przez Rosjan.


W 1815 roku wyjechał na studia do Wilna, gdzie zaangażował się w działalność patriotyczną, tworząc Towarzystwo Filomatów. Pod koniec lat dwudziestych XIX wieku poznał swoją wielką miłość – Marylę Wereszczakównę. Ze względu na trudną sytuację materialną Mickiewicza, rodzice panny wymogli na niej ślub z innym, lepiej sytuowanym kandydatem. Za działalność patriotyczną Mickiewicz został zesłany w głąb Rosji. W 1829 roku zaczął podróżować po Europie.

Czytaj więcej

W 1831 roku chciał wrócić do kraju, w którym szalało powstanie, ostatecznie jednak granicy nie przekroczył i pozostał w Dreźnie. Stamtąd wyruszył do Paryża, gdzie osiadł na stałe i ożenił się z Celiną Szymanowską, z którą miał szóstkę dzieci. W stolicy Francji podjął karierę akademicką, wykładając między innymi języki słowiańskie (na te wykłady uczęszczała między innymi George Sand). Mickiewicz stał się czołowym przedstawicielem tzw. Wielkiej Emigracji.


W czasie Wiosny Ludów utworzył w Rzymie legion polski w służbie walczącej Lombardii. Ostatni zryw patriotyczny poety nastąpił po przyłączeniu się Francji do wojny krymskiej. Wieszcz wyruszył wówczas do Konstantynopola, gdzie przystąpił do formowania polskich i żydowskich oddziałów (Legion Polski, Legion Żydowski) do walki z Rosją. Zmarł nagle 26 listopada 1855 roku w czasie epidemii cholery. Jego ciało przetransportowano do Francji i pochowano na największej polskiej nekropolii w Montmorency, a w 1890 roku przeniesiono do Polski i pochowano na Wawelu.


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie informatycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową


WARUNKI KONKURSU

🎄Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII,

🎄Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jedną pracę graficzną wykonaną w programie graficznym Paint,

🎄Rozmiar kartki: 800x600 pikseli,

🎄Elementy kartki nie mogą być kopiowane z innych źródeł,

🎄Na kartce powinny znajdować się życzenia bożonarodzeniowe,

np. „Wesołych Świąt”,

🎄Prace muszą być zapisane w jednym z ogólnodostępnych formatów

(np. gif, jpg, png) wg schematu: imię.nazwisko_klasa,

🎄Prace należy przesłać na adres: kartka.graficzna@spudanin.onmicrosoft.com,

🎄Termin składania prac upływa z dniem 👉10 grudnia 2021 r.👈


CELE KONKURSU

🎄popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży,

🎄pokazanie możliwości współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki,

🎄podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia,

🎄przestrzeganie zasad związanych z prawami autorskimi.

Listopadowe czytanie


W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie realizujemy program działań dydaktyczno – wychowawczych pt. „MARATON CZYTELNICZY: KOCHAM KSIĄŻKI”, który przede wszystkim ma za zadanie zainteresować ucznia książką i pokazać, że czytanie rozbudza kreatywność, wyobraźnię i przygotowuje do lepszej komunikacji międzyludzkiej. Uczniowie od października poznają fragmenty polecanych książek, przyświecają im hasła towarzyszące w poszczególnych miesiącach. Było już „JESIENNE CZYTANIE”, a tym razem motto brzmi „LISTOPADOWE CZYTANIE”. Dzieciom z klas I-III nauczycielki czytają kolejne rozdziały książki „Opowieści krasnoludków”, po czym uczniowie mają możliwość brania udziału w konkursie, który sprawdza ich uważność i pamięć. Starsi uczniowie słuchają fragmentów różnych książek, które później mogą w całości przeczytać, wypożyczając w szkolnej bibliotece. Cieszy fakt, że poziom czytelnictwa sukcesywnie wzrasta.

🧸Święto Pluszowego Misia🧸


Miękki, puchaty i taki z łatkami 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel milusińskich. Nic zatem dziwnego, że pluszowe misie doczekały się swojego święta. W tym dniu biblioteka szkolna zachęcała czytelników do wypożyczania książek o misiach. Moda na misie nie przemija.

Fakty i mity o szczepionkach


Laureatem Szkolnego Konkursu Biologicznego pt. „Fakty i mity o szczepieniach” został Filip Kruk z klasy VI. 🏆


Zwycięska prezentacja multimedialna zostanie w najbliższym czasie przedstawiona i omówiona na lekcjach biologii w klasach 4-8. 💻


Laureatowi oraz wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie! ✨
Spektakl inny niż wszystkie! „Mały Książę” piaskiem malowany


3 listopada 2021r. uczniowie klas 5a, 5b, 8 pod opieką nauczycieli mieli możliwość aktywnie odbierać sztukę teatralną. Było to przedstawienie z cyklu PIASKOWA MAGIA. Za pomocą światła, piasku i cienia, w połączeniu z cudowną muzyką i głosem lektora powstała interpretacja opowieści o ulubionym bohaterze lektury pt. MAŁY KSIĄŻĘ. Artyści przekazali piękne treści nie za pomocą słów, a pokazując obrazy wytkane w ziarenkach piasku, świetle i cieniach. Spektakl pozwala dzieciom na rozwijanie kreatywnego myślenia, artystycznej wyobraźni, a także zmuszał do koncentracji.

Uczniowie zachwyceni, wyrażali bardzo pochlebne opinie o przedstawieni.

Komórki roślinne i zwierzęce


Prezentujemy efekty pracy uczniów klas piątych, którzy bardzo kreatywnie podeszli do tematu budowy komórek roślinnych i zwierzęcych tworząc własne modele przestrzenne. 👩‍🔬🔬👨‍🔬Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image


Już za chwilę rusza kolejna „Świąteczna zbiórka żywności

dla mieszkańców Gminy Udanin”


Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Dlatego chcemy, aby wszystkie świąteczne stoły były zapełnione. Prosimy uczniów oraz rodziców o wsparcia naszej akcji. Celem prowadzonej zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu. Wszystkim osobom, które włączą się w akcję, składamy serdeczne podziękowania!

Wymiana używanych książek


Dziś w naszej szkole odbyła się akcja wymiany używanych książek. 📚Akcja jest częścią projektu „Myślę i działam EKOlogicznie”. 🌍


Wydarzenie to od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem - Szkolny Ekokomitet odebrał od Uczniów ponad 100 książek przeznaczonych do wymiany❗️


Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznej akcji, która jak wierzymy, będzie kontynuowana w kolejnych latach naszej szkolnej przygody. 😊


Pełna galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:

👩‍🎨WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH👩‍🎨


Kolejne prace Hanny Sobczak kl. VIIPełna galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:

Pasjonaci są wśród nas


Prezentujemy pasje uczniów ZSP Udanin Michaliny Paterskiej z kl. Vb, która uwielbia jeździć konno i zdobywa czołowe miejsca w zawodach oraz Wiktora Stanisławczyka z kl. Va, który pasjonuje się wędkarstwem.
Pełna galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image


Uczymy się ratować


W czasie zajęć wychowania fizycznego, dziewczęta z kl. VII szkoliły się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zgłaszały wypadek do odpowiednich służb ratowniczych, wykonały również resuscytację krążeniowo-oddechową. Ważne, aby nie podejść do osoby poszkodowanej obojętnie, tylko starać się wezwać pomoc, zabezpieczyć poszkodowanego oraz miejsce zdarzenia.Wyrazy wdzięczności


Dziękujemy Panu Alfredowi Kielochowi za ufundowanie słodyczy dla uczniów występujących w programie artystycznym podczas Święta Niepodległości w gminie Udanin i ZSP Udanin. Były pyszne.
Zapraszamy do Wielkiej EKO-CHARYTATYWNEJ Zbiórki Makulatury!


W dniach 15-26 listopada prosimy o przynoszenie do szkoły makulatury, czyli niepotrzebnych kartonów, gazet kolorowych/szarych, zniszczonych i niemożliwych do odratowania książek, zeszytów, itd. 📚


Środki uzyskane ze sprzedaży makulatury zostaną przeznaczone na leczenie chorej na SMA Amelki Gmyrek. ❤️


Zróbmy razem coś dobrego! ✨
Vivat Niepodległa


Klasa 1a wraz w wychowawczynią świętują razem ten szczególny dzień!

Dodajemy otuchy i zbieramy maskotki


Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie włączyła się do akcji #Chce_MI_SIE_Pomagać organizowanej przez Fundacja Veritas. Akcja polega na stworzeniu „poszycia” na kroplówki z wszelkiego rodzaju pluszaków i misiów🧸. Uczniowie naszej szkoły, jak zwykle nie zawiedli i wykazali się ogromną empatią.

Spakowane maskotki w dniu dzisiejszym zostały przekazane pracownikom Urzędu Gminy Udanin, którzy dostarczyli pluszaki do siedziby Fundacji we Wrocławiu. Całe przedsięwzięcie w szkole odbywało się pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc!

Wielka Wymiana Używanych Książek


Jeszcze tylko przez dwa kolejne dni Eko-Komitet będzie przyjmował od Uczniów lektury, które trafią na ogólnoszkolną giełdę używanych książek.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem - tylko dziś trafiło do nas kilkadziesiąt egzemplarzy!

Weź udział i Ty - pomóż naszej planecie!

Oczyszczanie wody w klasie Va


Uczniowie klasy 5a w sposób praktyczny poznawali możliwości oczyszczania wody.💧 Stworzyli swój własny filtr wodny i testowali jego możliwości.👩‍🔬Pełna galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:11 Listopada


Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz społeczność Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości , które odbędą się 11 listopada br. od godz. 16.00.

W tym dniu wszędzie powiewają biało-czerwone flagi , a w wielu instytucjach i domach słychać „Mazurka Dąbrowskiego”. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do wspólnego świętowania oraz do zawieszenia polskiej flagi przy domach lub w oknach, by miejscowości, w których mieszkamy przybrały biało-czerwone barwy. Jeśli macie możliwość zabierzcie z sobą flagę również na marsz BIAŁO - CZERWONY , który zaplanowaliśmy po uroczystościach patriotycznych przeprowadzanych na Placu Obrońców Ojczyzny.


Dzień postaci z bajek w naszej szkole


5 listopada w naszej szkole było bajkowo. Na naszych korytarzach pojawiały się nasze ulubione postaci z bajek. Biblioteka szkolna zaprosiła przedszkole i uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Wszyscy dobrze bawiliśmy się przy muzyce. Na koniec były wspólne zdjęcia. Panie bibliotekarki zachęcały czytelników do wypożyczania bajkowych książek. Dzień bajkowy w naszej szkole był udany. Wszyscy przecież lubimy bajki.


Pełna galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:

Wymiana Używanych Książek


W najbliższym czasie w naszej szkole odbędzie się Wielka Wymiana Używanych Książek. 📚


Celem tej akcji jest m.in.:

  • propagowanie wśród uczniów idei ponownego wykorzystywania używanych rzeczy,

  • uświadomienie roli nadmiernej konsumpcji dóbr materialnych w powstawaniu wielu zagrożeń środowiskowych,

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

  • integracja społeczności szkolnej.

Eko-Komitet

Miło nam ogłosić, że w dniu dzisiejszym, w naszej szkole został powołany 🌱 Szkolny Eko-Komitet w składzie: Emilia Bańkowska, Alicja Pacel, Daria Żoch i Marlena Chomiak - uczennice klasy 8. 👩‍🎓 Opiekunem komitetu jest p. Emilia Skoneczna. Pierwszym zadaniem członkiń komitetu będzie przeprowadzenie audytu ekologicznego 📋 - dzięki niemu poznamy stan naszej wiedzy i świadomości ekologicznej. 🌱🌎

🌳Klasa III tworzyła Mikroleśne światy w słojach🌳

1 Listopada - Wszystkich Świętych

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Bicie rekordu w czytaniu na przerwie

29.10 2021 r. w naszej szkole przystąpiliśmy do II Międzynarodowej edycji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Uczniowie naszej szkoły wypożyczali lub przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Już od pierwszej przerwy na korytarzu szkoły mogliśmy zobaczyć pierwszych czytelników. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Maluchom czytały ich wychowawczynie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadań. Nasza akcja przebiegała pod hasłem „Czytać każdy może wszędzie i o każdej porze”. Mamy wspaniałych czytelników📚📖

Pełna galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:

Samorząd Uczniowski porządkuje groby

Święto Zmarłych to czas zadumy, czas kiedy wspominamy tych, którzy odeszli. Sprzątanie mogił przed Wszystkimi Świętymi jest staropolską tradycją, którą należy podtrzymywać. Dlatego w czwartek 28 października przedstawiciele SU porządkowali plac wokół kościoła pw. św. Urszuli w Udaninie. Uczniowie wyposażeni w rękawiczki, worki na śmieci i grabie zbierali liście, zamiatali groby oraz zapalali znicze na grobach nauczycieli. Uczniowie odwiedzili także grób pierwszego dyrektora SP w Udaninie. To był dobry uczynek i lekcja tradycji, dobrego wychowania oraz uszanowania przeszłości.

Był sobie ziemniak. Klasy 1 a i 1 b w Chwalimierzu

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Andrzejówka - jesienią

Uczniowie klasy 4 i 5a wraz z nauczycielami A.Andrzejewską, M. Meusz, A. Chohurą, Z. Rudnik 26 października 2021r. uczestniczyli w wycieczce do Rybnicy Leśnej. Mieli okazję zobaczenia pięknego schroniska Andrzejówka, a także wędrowali szlakiem spacerowym na Waligórę. W czasie wspinaczki kilkukrotnie zatrzymywali się, aby wziąć udział w konkursie wiedzy o Górach Kamiennych, o najbliższej okolicy, mogli także wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu wiedzy przyrodniczej, matematycznej i historycznej. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, uczniowie zdobyli wiele nagród, wykazując się dużą wiedzą, a co najważniejsze ogromnymi chęciami do rywalizacji. Po zejściu z gór, dzieci mogły ogrzać się przy ognisku i zjeść kiełbaski, które własnoręcznie upiekli.

Czytaj więcej

Cele wyjazdu zostały osiągnięte, dzieci miały możliwość poznania piękna najbliższego regionu, a także integracji zespołów klasowych, co jest bardzo wskazane i potrzebne po ubiegłorocznej izolacji i trudnym roku szkolnym. Nauczyciele wychowawcy mogli poobserwować swoich wychowanków w pozaszkolnej przestrzeni. Oba zespoły zachowały się wzorowo, stosując się do regulaminu wycieczki i przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Na uwagę zasługują niektóre wypowiedzi uczniów, które świadczą, że warto było zorganizować ten wyjazd.

„Jak tutaj jest pięknie, nie mogę się napatrzeć”.

„Pokażę zdjęcia mojej mamie, może przyjedziemy tutaj z całą rodziną”.

„Jestem po raz pierwszy w górach”.

„To była najlepsza wycieczka, na jakiej byłem do tej pory”.

Przerwa na czytanie

Zapraszamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Już w ten piątek, tj. 29.10.2021r., na długiej przerwie, będziemy czytać swoje ulubione książki walcząc o pobicie rekordu.

Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym "EKOlogiczni w szkole" skierowanym do uczniów klas VII-VIII dolnośląskich szkół podstawowych!

Szanowni Państwo,

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., realizator zadania publicznego pn. „Energetycznie Efektywniejszy Dolny Śląsk”, z wielką przyjemnością zapraszają uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich z terenu województwa dolnośląskiego, do udziału w konkursie plastycznym pn. „EKOlogiczni w szkole”.

Celem konkursu jest zwiększanie świadomości energetycznej, w szczególności w zakresie racjonalnego wykorzystywania energii w domach, a także oszczędzania energii w życiu codziennym wśród mieszkańców Dolnego Śląska.

Czytaj więcej

Przedmiotem w konkursie jest stworzenie projektu naklejek ściennych nawiązujących do propagowania efektywności energetycznej. Projekty naklejek winny nawiązywać do haseł: „Zgaś światło”, „Oszczędzaj wodę” oraz „Oszczędzaj ciepło”.

Prace konkursowe muszą spełniać łącznie następujące kryteria:

a) praca wykonana za pomocą dowolnego, komputerowego programu graficznego w min. rozdzielczości 300 dpi oraz przestrzeni barwnej CMYK,

b) praca musi zostać opatrzona tytułem,

c) praca musi zostać zapisana w formatach PDF lub JPG,

e) praca w układzie pionowym lub poziomym o wymiarach 10 x 10 cm.


Konkurs jest prowadzony w terminie 18.10.2021 – 07.11.2021. Warunki udziału w konkursie określa załączony Regulamin wraz z załącznikami:https://drive.google.com/.../1SKTa2b7jA0B3s74Vqcbrkz9xTWJ....

Na zwycięzców czekają atrakcyjne NAGRODY!!!


Kontakt:

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno-Zdrój

Osoba do kontaktu: Karolina Sobocińska, Tomasz Pająk

Tel.: 74 648 04 37, 74 648 04 45,

e-mail: karolina.sobocinska@darr.pl , tomasz.pajak@darr.pl

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

jest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promującej Ekorozwój „Ziemia dla Wszystkich”. W ramach naszych starań o uzyskanie tytułu Lidera Edukacji Ekologicznej, stworzyliśmy projekt pt. "Myślę i działam EKOlogicznie". Przez najbliższych 6 miesięcy będziemy realizować wiele interesujących przedsięwzięć mających na celu rozbudzenie u naszych Uczniów ciekawości zagadnieniami związanymi z ekologią i ochroną środowiska. Naszym celem jest też dotarcie do środowiska lokalnego, by postarać się dać przykład odpowiedzialności za naszą planetę. Już niedługo ruszamy z pierwszymi zadaniami projektowymi - bardzo liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Nie tylko lekcja historii...

W piątek 22 października 2021 r, uczniowie naszej szkoły wraz z p. Justyną Rosińską i p. Małgorzatą Micułą wybrali się na podbój Wrocławia. Pierwszym miejscem, do którego się udali był Aquapark. Wodne harce, pełne atrakcji i integracji trwały trzy godziny. Następnie uczniowie obejrzeli i wysłuchali historii Panoramy Racławickiej - słynnego obrazu polskich malarzy: Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Pełni wrażeń i cudownych wspomnień, wrócili do Udanina.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Pełna galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

20 października 2021 roku przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Wybory poprzedziła kampania, w czasie której kandydaci przedstawili swoje pomysły oraz propozycje. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. W głosowaniu wzięło udział 204 uprawnionych, którzy wybrali swoich przedstawicieli spośród 3 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 2 były nieważne. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodnicząca: Emilia Bańkowska – klasa VIII (98 głosów),

Zastępca Przewodniczącej: Daniel Sosnowski – klasa VIII (64 głosy),

Sekretarz: Martyna Basta – klasa VII (40 głosów).

Wszystkim dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności!


Wycieczka do parku

Klasa I b odnalazła jesień w parku. Było mierzenie, szacowanie, szukanie, obserwacje i mnóstwo wesołej zabawy

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Bożena Basa, która na wstępie powitała całe grono pedagogiczne, wszystkich pracowników Szkoły, uczniów, Wójta Gminy Udanin Pana Wojciecha Płaziuka, ks. Marka Jodko, jak również przybyłych, emerytowanych pedagogów oraz absolwentów szkoły. W dalszej części wystąpienia Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Wyrazy uznania i życzenia dla wszystkich pracowników oświaty w imieniu Samorządu złożył Pan Wójt Wojciech Płaziuk wręczając bukiet kwiatów na ręce pani Dyrektor. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców, przekazując zebranym wyrazy wdzięczności i wyrażając nadzieję na dalszą pełną sukcesów współpracę. Rada Rodziców w tym dniu przygotowała dla wszystkich pracowników szkoły słodki upominek. Swoje refleksje, ciepłe słowa i życzenia do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły skierowali również: ksiądz proboszcz Marek Jodko oraz Pani Halina Mikła.

Czytaj więcej

W trakcie uroczystości nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni za sumienną pracę otrzymali nagrody dyrektora szkoły. Podczas akademii pamiętano także o jubilatach, którzy obchodzili okrągłe rocznice pracy w oświacie. Wszystkim wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody jubileuszowe. Swoje 40-lecie pracy pedagogicznej obchodziła Wicedyrektor Pani Elżbieta Chmielewska. Z tej okazji pracownicy szkoły przygotowali miłą niespodziankę z symbolicznym prezentem i bukietem kwiatów.

Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski wspólnie z klasą Vb i klasą VI. Uczniowie w zabawny sposób przekazali najciekawsze momenty charakterystyczne dla wspólnej doli uczniów i nauczycieli. Bywało śmiesznie, bywało też wzruszająco. Z całą pewnością występ dał wszystkim okazję nie tylko do świetnej zabawy, ale i refleksji.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Morska lekcja dla błękitnej planety

Przez ostatnie tygodnie Uczniowie klasy IV realizowali na lekcjach przyrody projekt edukacyjny pt. „Morska lekcja dla błękitnej planety” 🌎, którego celem jest zwiększanie tzw. „świadomości morskiej” ⚓️ wśród dzieci i młodzieży. W ramach prac projektowych Uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki o tematyce morskiej, tworzyli żywe łańcuchy pokarmowe oraz oglądali film edukacyjny pt. „Mój tata jest rybakiem” 🐟 poruszający kwestię niewłaściwej gospodarki połowami ryb w morzach. Najważniejszym elementem projektu okazało się wspólne tworzenie plakatu 🎨 na temat „Jak wyobrażam sobie morza i oceany za 30 lat?”, co było doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i integracji całej klasy. Plakat weźmie udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Marine Stewardship Council (MSC).

XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

Tegoroczny XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki zorganizowany został przez Politechnikę Wrocławską już po raz drugi w formie on-line. W tym roku mottem był cytat zaczerpnięty z „Bajek robotów” Stanisława Lema: „Nauka objaśnia świat, ale pogodzić się z nim może jedynie sztuka.”

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w tych zajęciach. 20.09.2021 uczniowie brali udział w zajęciach „Gry matematyczne i logiczne” oraz „Nie tylko sudoku”.

Na zajęciach matematycznych uczniowie klasy siódmej poprzez aplikację ZOOM aktywnie rozwiązywali łamigłówki matematyczno- logiczne. Uczniowie poznali zasady i regulamin Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, Wydział Matematyki.

Czytaj więcej

Na zajęciach „Nie tylko sudoku” uczniowie poznali inne ciekawe logiczne szarady oraz tajniki ich rozwiązywania.

Na zajęciach „Chemia piękna i niebezpieczna” dowiedzieliśmy się:

czy warto uczyć się chemii/fizyki/biologii? Czy do czegokolwiek wiedza ta jest nam potrzebna w życiu codziennym? W serii filmików zobaczyliśmy różne procesy chemiczne/fizyczne/biologiczne, których znajomość możemy wykorzystać w życiu codziennym. Dowiedzieliśmy się jak samodzielnie (lub z drobną pomocą osoby dorosłej) możemy wykonać eksperymenty w domu.

Uczniowie uczestniczyli również w „Cyrku Fizycznym” . Pokaz złożony był z eksperymentów fizycznych . Cyrk prowadzili: mgr Artur Rokosa i dr Bartosz Strzelczyk.

Zajęcia bardzo podobały się uczniom, poszerzyły ich wiedzę o otaczających nas w domu chemicznych i fizycznych substancjach.

Agnieszka AndrzejewskaCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października w naszej szkole, odbył się już po raz jedenasty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten poprzedzony był miesięcznym przygotowaniem i przypomnieniem wszystkim uczniom tabliczki mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Towarzyszyły nam różne konkursy, gry i zabawy dotyczące tabliczki mnożenia. Uczniowie sprawdzali „tabliczkową wiedzę” osób dorosłych. Wszyscy odpytywani śpiewająco zdali egzamin i otrzymali tytuł „EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”, a byli to między innymi pracownicy naszej szkoły, pracownicy Urzędu Gminy oraz przypadkowi przechodnie. W szkole natomiast były Komisje Egzaminacyjne stworzone przez uczniów klas ósmych, którzy podczas przerw odpytywali wszystkich chętnych uczniów. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i nauka.

Czytaj więcej

Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie IVa to:

Hania Pichowicz Natalia Gorczanin, Julia Janiczek, Karol Kozioł, Oliver Fleszar.

Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie Va to:

Hania Mikła, Konrad Krawczyk, Bartek Łabędzki, Zosia Topolska, Paweł Bilicz.


Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie Vb to:

Marysia Nowek, Julia Wójciak, Adrian Rydwański, Michalina Paterska, Emilia Gawlak.


Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Hania Pichowicz .

Wicemistrzem Tabliczki Mnożenia została Hania Mikła .

Serdecznie gratulujemy !

Agnieszka Andrzejewska


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Narada dyrektorów szkół powiatu średzkiego

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie

5 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu powiatu średzkiego.

Konferencję poprowadziły panie Ewelina Rabiej-Kulczycka i Bogusława Radecka-Bych, wizytatorki Kuratorium Dolnośląskiego z delegatury w Legnicy. Dyrektor szkoły w Udaninie Bożena Basa powitała zaproszonych gości i podziękowała za tak licznie przybycie na naradę. W spotkaniu uczestniczył także wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, który skierował do szanownego gremium kilka ciepłych słów oraz zaznaczył, że Gmina Udanin to serce Dolnego Śląska.

Czytaj więcej

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z udanińskiej szkoły przygotowali dla dyrektorów niespodziankę. Złożyli im życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela oraz wręczyli piękne upominki.

Obrady obywały się w bardzo miłej atmosferze i dotyczyły zmian, jakie nastąpiły w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego oraz w prawie oświatowym. Mówiono o statutach szkół i przedszkoli, edukacji włączającej oraz ministerialnych programach. W sprawach różnych poruszono szereg problemów dotyczących organizowania procesów wychowawczo-dydaktycznych w placówkach.

V.Leńska

Sukces w jeździectwie uczennicy klasy Vb

Michalina Paterska, dosiadając konia Pegaz, wygrała rozgrywane w Mosznej Mistrzostwa Polski Młodzików w WKKW 2021. Jako jedyna bezbłędnie pokonała parkur i cross, kończąc całą rywalizację ze złotym medalem. Natomiast na w finale Pucharu Polski WKKW 2021 w Baborówku, Michasia wywalczyła drugie miejsce i srebrny medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Warsztaty WATCH DOCS dotyczące praw człowieka we współczesnym świecie

Dzień Chłopaka w naszej szkole

Szkoła w jesiennych barwach

Jesienna edycja Turnieju w Piłkę Nożną

Czytaj więcej

24 września br. odbyła się kolejna edycja jesienna Międzypowiatowego Turnieju w Piłkę Nożną Dziewcząt i Chłopców „Moje Boisko Orlik – Udanin 2021”.

Organizatorami imprezy byli Gmina Udanin, Gminny Związek Sportowy z Udanina oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Udaninie, natomiast koordynatorem całego przedsięwzięcia został Krzysztof Fica oraz Monika Cieślicka - instruktorzy sportu i nauczyciele ze Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie.

Po oficjalnych przemówieniach Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka i Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie Bożeny Basy rozpoczęła się zacięta rywalizacja o czołowe miejsca na podium. Łącznie w turnieju udział wzięło 11 drużyn ze szkół podstawowych w Bolkowie, Rakoszycach, Udaninie oraz Ujeździe Górnym. Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy oraz poczęstunek ufundował Gminny Związek Sportowy w Udaninie ze środków dotacji otrzymanej z Gminy Udanin w ramach konkursu ofert w zakresie propagowanie kultury fizycznej i sportu.

Końcowa punktacja edycji jesiennej Międzypowiatowego Turnieju w Piłkę Nożną Dziewcząt i Chłopców „Moje Boisko Orlik – Udanin 2021” przedstawia się następująco:

W kategorii dziewcząt klasa IV-VI:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Rakoszycach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ujeździe Górnym

W kategorii dziewcząt klasa VII-VIII:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Ujeździe Górnym

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Rakoszycach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Udaninie

„Najlepszą zawodniczką” turnieju została Julia Osmałek ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym.


W kategorii chłopców klasa IV - VI:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Ujeździe Górnym

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Rakoszyce

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Udaninie

W kategorii chłopców klasa VII-VIII:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolkowie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Udaninie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ujeździe Górnym

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Rakoszycach

„Najlepszym zawodnikiem” został Kornel Rombek ze szkoły podstawowej w Bolkowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziewania pracownikom szkoły podstawowej w Udaninie oraz pracownikom Urzędu Gminy Udanin za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji Turnieju.


Wyjazd do kina

23 września uczniowie klas piątych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę autokarową do kina w Świdnicy, na film pod tytułem „Mała wielka stopa 2”. Celem wycieczki było kształtowanie wśród uczniów wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, jak również integracja klas i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

Klasa I b wie, jak należy prawidłowo się odżywiać. W trakcie zajęć uczniowie wykonali plakaty promujące zasady zdrowego żywienia oraz zdrowe przekąski.

Galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:


„Jaka będzie nasza szkoła?”

W dniu 22 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbyła się debata na temat funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2021/2022. Debatę rozpoczęła Dyrektor szkoły - Pani Bożena Basa. W spotkaniu dialogowym uczestniczyli przedstawiciele rodziców, nauczycieli, uczniów, pracowników niepedagogicznych oraz przedstawiciele organu prowadzącego szkołę - Gminy Udanin.

W trakcie spotkania każda grupa wypracowywała pomysły i odpowiedzi na poszczególne zagadnienia. W trakcie debaty każdy uczestnik spotkania miał możliwość wypowiedzieć się na wszystkie poruszane tematy. Celem debaty było odnalezienie odpowiedzi, na kluczowe pytania:

  • Jaka jest nasza szkoła – co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy?

  • Jak wygląda współpraca w szkole (relacje: nauczyciel – rodzic-uczeń).

  • Jak możemy współdziałać, angażować się w życie szkoły, jakich efektów oczekujemy?

  • Co możemy i chcielibyśmy zmienić w naszej szkole – działając wspólnie?

Wnioski wyciągnięte z debaty mają posłużyć w planowaniu konkretnych działań.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Kropkowy zawrót głowy w ZSP w Udaninie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzień Kropki miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, nieszablonowy.

Motyw kropki był obecny dnia dzisiejszego w różnych działaniach. Na pierwszej lekcji przewodnicząca SU - Emilia Bańkowska przeczytała uczniom historię Vashti, na podstawie, której powstało wiele prac plastycznych. W szkole odbyły się dwa konkursy. Pierwszy był skierowany do uczniów klas I-III. Uczniowie w trakcie zajęć wykonywali plakaty, a swoje dzieła tworzyli za pomocą kropki. W drugim konkursie mieli szansę wykazać się starsi uczniowie, którzy łączyli kropki na czas. Mistrzem w tej dziedzinie okazał się Bartosz Kustra. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, jak i ubraniach.

Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Z wizytą w Urzędzie Gminy Udanin

Dziś odwiedziliśmy pracowników Gmina Udanin w związku z Dniem Kropki. Przewodnicząca SU przedstawiła historię powstania tego dnia, a następnie został przeprowadzony krótki konkurs łączenia kropek na czas wśród pracowników Urzędu Gminy. Mistrzem w łączeniu kropek na czas została Pani Judyta Pieniacha. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Na ręce Wójta Wojciecha Płaziuka przekazano dyplom za udział w kreatywnych zajęciach z okazji międzynarodowego dnia kropki. Natomiast Pan Wójt podarował uczniom słodki upominek.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że w przeszłym roku dalej będziemy mogli u Państwa zagościć i wytestować kreatywność pracowników Urzędu Gminy Udanin.


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

„Jeż swój zwierz”

Uczniowie klasy IV w ramach lekcji przyrody zrealizowali projekt edukacyjny pt. „Jeż swój zwierz” dotyczący ochrony gatunkowej tych zwierząt. Projekt powstał z inicjatywy samych Uczniów. Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie pomoce naukowe i odczytywali krótkie referaty. Podczas lekcji mieli tez okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek z życia tych zwierząt, sprawdzili swoją wiedzę w teście wiedzy oraz zapoznali się ze sposobami ochrony tych niewielkich ssaków. Chcąc wesprzeć jedną z fundacji zajmująca się ochroną jeży i rysi, Uczniowie klasy IV postanowili zorganizować wystawę i kiermasz swoich prac origami